Kosmetické ošetření metodou Dr. Hauschka

Cítíte se unavená? Máte pocit, že vaše pleť potřebuje vyčistit a oživit? Pokud ráda navštěvujete kosmetická studia, vyzkoušejte ošetření pleti metodou Dr. Hauschka, které nejenže pročistí vaši pleť, ale přinese vám celkové uvolnění od stresu.

Autorkou kosmetického ošetření metodou Dr. Hauschka je Elisabeth Sigmundová ze švédského Stockholmu.

Jak vzniklo ošetření Dr. Hauschka?

Elisabeth Sigmundová si ve Stockholmu založila kosmetický salón. Když do jejího kosmetického studia přicházely zákaznice, Elisabeth u většiny z nich zaznamenala studené ruce a ztuhlé šíjové svalstvo, občas i stres a celkové přetížení. Proto svou péči v první řadě zaměřila právě na tyto příznaky a jejich odbourání, aby se žena uvolnila, cítila se příjemně a relaxovala. Své metody Elisabeth postupně zdokonalovala, až si vytvořila ucelený postup péče, který je dnes znám pod tradičním označením Dr. Hauschka. Zároveň se tato značka používá také pro přírodní kosmetiku, která se při této metodě používá.

Koupel nohou

Tradiční** kosmetické ošetření metodou Dr. Hauschka** začíná** koupelí nohou**, při které je možné použít vonné esence či éterické oleje. Jemné promnutí nohou a chodidel vytváří protiklad ke stresovému přetížení hlavy. Díky koupeli nohou se nejen zbavíte stresu, ale také se uvolní napjaté krční svalstvo. I ruce a paže se uvolňují. Teplá voda a příjemné laskavé doteky na vašich nohou spolu s vůní květin vás dokonale uvolní a odplaví váš stres. Vaše nohy budou jemně masírovány citlivými rukami kosmetičky a odlehčené plynulé pohyby se postarají o to, abyste zapomněli na všechno okolo sebe, na všechny starosti a plně se oddali přítomnému okamžiku. Po takovém příjemném úvodu si můžete plně vychutnat následující ošetření obličeje.

Ošetření obličeje

Poté přichází na řadu šetrné a zároveň důkladné** čištění pleti přírodními přípravky Dr. Hauschka**. Pomocí čisticího mléka jsou odstraněny zbytky líčidel, a poté následuje ošetření pleti čisticím krémem, který na sebe naváže všechny nečistoty, usazeniny, přebytečný kožní maz a odumřelé buňky. Dále se pokračuje napařovací lázní s vilínem viržinským, lichořeřišnicí a sedmikráskou. Posledním krokem pro dokonalou pleť je čisticí maska složená z léčivého jílu a vybraných léčivých bylin. Maska intenzivně čistí a stimuluje samočistící schopnosti pokožky.

Lymfatická stimulace pleti obličeje

Velmi důležitou součástí ošetření metodou Dr. Hauschka je lymfatická stimulace pleti. Elisabeth Sigmund si všimla, že citlivá tkáň obličeje ztrácí pravidelnými masážemi svou sílu a začíná ochabovat. Proto hledala k masážím obličeje vhodnou alternativu. Elisabeth nejvíce zaujala manuální lymfatická drenáž, která se provádí pomocí stlačujících krouživých a plochých doteků dlaní. Tento postup nejenže nezpůsobuje ochabování pleti, ale navíc uvádí do pohybu lymfu, čímž odstraňuje škodlivé látky a nečistoty. Ženám s citlivou pletí se však i lymfatická stimulace zdála příliš silná a tak začala Elisabeth používat jemné tahy štětečků a dlaní. Díky takovéto stimulaci je pleť silnější, velmi čistá a jakoby oživená a prozářená.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7272 (magazinostrava.cz#106)


Přidat komentář