Objem krásných vlasů

Krásné vzdušné vlasy jsou snad snem většiny žen. Ne nadarmo jsou také vlasy označovány za korunu krásy. Jenže mnohdy napáchají tolik, že jsou spíše zplihlé, než objemné a to není nic moc příjemného.

Vlasy jsou korunou krásy. To je známé rčení, které se vztahuje obzvlášť na dlouhé, husté vlasy u žen. Jenže mít opravdu nádherné, dokonalé a po všech ohledech opravdu skvělé vlasy není jen tak. Častým problémem jsou zplihlé vlasy, které kazí celkový dojem z koruny krásy, kterou jsou vlasy často přezdívány. Jak tedy vytvořit bohatý objem?

Jak vytvořit objem na vlasech

Je několik způsobů, jak zaručeně přijít k objemným a bohatým vlasům, vždy záleží na tom, jaké vlasy sami vlastníte a přitom nejde jen o délku, ale také strukturu. Pokud jsou vlasy jemné, řídké a středně dlouhé, bude postup trochu jiný, než u těch, co mají vlasy krátké, tvrdé a husté. Univerzální recepty mohou fungovat, ale nemusí dokonalý účes zaručit.

Jak postupovat u krátkých vlasů

Nejčastější je však rozdělení na vlasy dlouhé a krátké. Jestliže jste majitelkou krátkých vlasů, pak máte to potěšení, že pokud si objem na vlasech vytvoříte, vydrží déle, než při stejné struktuře vlasů, u délky dlouhých. U krátkých, kratších vlasů je obecně i práce jednodušší, často se tolik nemusí dávat pozor na oslabené staré konečky, které se mnohem snáze lámou a tak dále. Zkrátka je práce s krátkými vlasy flexibilnější, jednodušší a mnohem lehčí. Což neznamená, že automaticky je to jednouché pro každého, ale třeba i kadeřnice vám potvrdí, že prostě kratší vlasy mají raději, protože se lépe stylují a tak dále.

Jak tedy vytvořit objem na krátkých vlasech?

Vždy se začíná tím, že se vlasy umyjí. Není to sice naprosto zásadní, ale lépe tak vlasy budou držet. Proto si vlasy umyjte běžným způsobem, poté je jemně ručníkem vysušte. Žádné drasťáky, jako u kadeřnic z bývalého režimu. Úkolem není vlasy vyrvat z hlavy, ale mít je krásné a zdravé. Jakmile jsou vlasy prosušené, vetřete do nich tužidlo, tedy hlavně ke kořínkům. Vlasy promněte, aby se tužidlo dostalo všude a pokud chcete, vyfénujte. Sice to není nutné, ale u krátkých vlasů to tolik nevadí, jako u těch dlouhých. Foukejte však ne příliš horký vzduch a ideálně před fénem použijte ještě speciální přípravek na ochranu před vysokými teplotami. Fén vždy držte tak, aby foukal zespodu, a nejlépe fungujícím fíglem je foukat vlasy v předklonu. Tím totiž zacílíte, aby vlasy měly ten správný směr, tedy jakoby nahoru. Dobré je i použít kulatý kartáč a směrovat vlasy „dokulata“.

Triky u krátkých vlasů

Pamatujte na to, že objem získáte u krátkých vlasů už i u konečků. To znamená, abyste do nich nanesly lak a trochu je provzdušnily, aby se nelepily, ale naopak držely od sebe. Záleží také na to, jak krátké vlasy máte a jakého jsou střihu. Sestupně sestříhané získají více objemu, než ty rovně střižené a tak dále. Pro úplně krátké vlasy stačí kolikrát velice dobrý styling, díky vlasovému gelu nebo pouze laku na vlasy. U krátkých vlasů je ta výhoda, že vlasy získají mnoho jen pouhým vetřením daného přípravku a je možno použít plno druhů, záleží na tom, co vám sedne, co vám vyhovuje.

Jak postupovat u dlouhých vlasů

U dlouhých vlasů je nutné brát ohled na řadu skutečností, kterými jsou například staré konečky, které jsou oslabené a mohou se tak častým používáním fénu, vlasové žehličky, ale i třeba působením slunce v létě v kombinaci s chlorovou vodou v bazénu, nebo slanou od moře, mohou vlasovou strukturu narušit. Vlasy se pak snadno lámou, třepí a nevypadají hezky. Proto ženy, které mají dlouhé vlasy, jsou tak nějak podvědomě titulovány kráskami už i proto, že vlasy jim dodávají ženskost a krásu. Dlouhé vlasy jsou něco obdivuhodného, co je nutno pěstovat a pečovat o to dlouho, dlouhá léta. Také ne každé ženě se podaří, aby měla dlouhé vlasy. Genetika si s námi prakticky, lidově řečeno dělá, co chce a tak jsou ti, kterým prostě mohou narůst vlasy až ke kotníkům, a jsou ti, kteří je mohou mít snad maximálně po ramena. Pak se začnou úpěnlivě trhat, třepit, padat. Bohužel pro některé.

Důležitá je celková péče

Jestliže však máte dlouhé vlasy, třeba po pás, a marně hledáte způsoby, jak na vlasech získat objem, pak jste možná našli to pravé řešení. Rozhodně není vhodné používat jakýkoli prostředek s horkým účinkem. To znamená fény, žehličky, kulmy a jiné. I přesto, že jsou prostředky, které mají vlasy ochránit a i přes to, že se dané elektrospotřebiče doporučují, pak přece jen vlasům škodí. Občas a výjimečně, zvláště pokud máte vlasy silné, použití nevadí, ale pravidlem by se to nemělo stát. Chcete přece i nadále mít vlasy a ideálně dlouhé, ne? Pravidelné používání horkých prostředků vlasy hodně ničí. Vlasy je také nutno vyživovat jak vnitřně – vhodnou stravou a hlavně vyváženou, vhodné jsou také doplňky stravy pro zdravé a pevné vlasy, ale i po vnějšku, tedy vlasovými maskami, vhodnými šampony, kondicionéry, a třeba i zábaly.

Postup u dlouhých vlasů

Mokré vlasy jemně vysušíme ručníkem, pak do nich vetřeme tužidlo a opět dbáme na to, aby bylo hodně u kořínků. Vlasy takto je možno nechat uschnout. Jakmile se tak stane, pročešeme je a použijeme vhodný lak na vlasy. Který však neslepuje. Prostříkáme jim vlasy skrz, aby tak dosáhl účes vzdušnosti a opět je pročešeme. Lak na vlasy je ideální mít v malém balení v kabelce, a když přijde čas, užít je nastříkáním zespod vlasů. Další důležitou pomůckou, nebo spíše prostředkem je pudr na vlasy, který udělá mnoho práce pro objem u kořínků, u pokožky. Používá se nanesením přímo na vlasovou pokožku a jejím jemném rozmělněním. Občas pak postačí vlasy u kořínků promnout a vlasy opět nabudou objemu.

Co je nutno použít

Vhodné vlasové prostředky. Rozhodně nikdy nepoužívejte něco, co vám nesedí, vyhoďte, nebo darujete kamarádce pro vyzkoušení, ale pokud vaším vlasům prostředek nesedí, nepoužívejte.

Důvody, proč jsou vlasy zplihlé

Důvodů může být několik, opět záleží na struktuře vlasů, ale i použité vlasové kosmetice, která mnohé také udělá. Takže pokud nechcete mít vlasy jako zmoklá slepice, pak pamatujte na to, že je nezbytné použít dobrou a kvalitní vlasovou kosmetiku, o vlasy pečovat a nejen je vhodně mít, ale i sušit a starat se o jejich blaho. Během dne, pokud vlasy zplihnou, je dobré se předklonit, vlasy pročesat, nastříkat na ně lak a pak promnout.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7276 (magazinostrava.cz#226)


Přidat komentář