Solárium Ostrava

Opalujete se rádi? Líbí se vám, když má vaše kůže přitažlivou bronzovou barvu? A chodíte také do solária? Nebo jste v něm ještě nikdy nebyli, ale rádi byste solárium vyzkoušeli? Poradíme vám, jak na to.

Většině lidí se líbí, když je kůže** krásně a rovnoměrně opálená**. A tak se mnoho z nás, ve snaze dostát současnému ideálu krásy, v létě opaluje na slunci. Ti, kteří si chtějí zachovat opálenou pokožku po celý rok, chodí v jiných ročních obdobích, kdy opalování venku není možné, navíc ještě do solárního studia. Někteří mají v oblibě využívání solária také v létě, protože opálení v soláriu je rychlejší, a tak není potřeba vylehávat dlouhé hodiny na pražícím slunci. Opalování, ať už na slunci nebo v** soláriu**, má však i své stinné stránky. Jak jistě víte, častý a dlouhý pobyt na přímém slunci urychluje stárnutí pokožky a říká se, že v soláriu je tento proces opotřebovávání kůže ještě markantnější. Pojďme si nyní o problematice opalování, zvláště opalování v soláriu a ochraně pokožky povědět více.

Jaký vliv má opalování v soláriu na naši pokožku?

Návštěva solárního studia, to může být docela příjemná záležitost – pár minut si v klidu poležíte, odpočinete si, zaposloucháte se do tónů své oblíbené hudby, sluneční paprsky, byť umělé produkované soláriem, vás krásně prohřejí, což je příjemné zvláště v chladném ročním období. Jenže opalování má bohužel i svá negativa – pokožka je vysušována, poškozována a rychleji stárne. To se týká jak opalování na slunci, tak opalování v soláriu. V soláriu je však proces poškozování pokožky ještě rychlejší a silnější. Z tohoto důvodu je velmi důležité používat speciální přípravky pro ochranu a regeneraci kůže.

Může solárium způsobit spálení pokožky?

Přirozené opálení na slunci způsobují dva druhy záření – UVA a UVB. Především UVB záření způsobuje** spálení kůže**. Z tohoto důvodu jsou solária vyvinuta tak, aby vyzařovala pouze UVA paprsky. Díky tomu mohou solária opalovat mnohem intenzivněji a rychleji než slunce – výrazně intenzivnější působení UVA paprsků v soláriu má však za následek to, že i ony vám mohou způsobit nepříjemné a zdraví škodlivé spáleniny kůže. Proto je při opalování v soláriu velmi důležité, stejně tak jako při opalování na slunci, začínat s opalováním postupně, nechat pokožku přivykat si na solárium, dodržovat stanovenou délku opalování a taktéž intervaly mezi jednotlivými návštěvami solária, které zaručí potřebnou regeneraci pokožky. Velmi důležité je používání již výše zmíněné, kvalitní solární kosmetiky.

Způsobuje solárium vrásky?

Při pobytu v soláriu vaše pokožka není vystavována UVB záření, zato však ve výrazně zvýšené míře absorbuje UVA paprsky. UVA paprsky mají tu nepříjemnou vlastnost, že poškozují DNA v kožních buňkách a urychlují tak stárnutí pleti. Pokud tedy pravidelně navštěvujete solárium, vaše pokožka bude bohužel výrazně náchylnější k tvorbě vrásek. Častý pobyt v soláriu pokožku ještě navíc vysušuje, což také podporuje tvorbu vrásek. Pokud tedy holdujete návštěvám solárií, určitě dbejte na to, aby vaše návštěvy v soláriu nebyly častější, než je nutné a také se zaměřte na hydratační solární kosmetiku a pleťové krémy proti vráskám.

Jak svou pokožku chránit?

Zda se opalujete na slunci nebo v soláriu, v tom je ovšem značný rozdíl a stejně tak je rozdíl v přípravcích určených pro opalování na slunci a opalování v soláriu. Zatímco při použití ochranného opalovacího krému s UVA a UVB filtry a příslušným faktorem můžete na slunci pobývat i několik hodin, v soláriu byste za tak dlouhou dobu byli úplně spálení – solárium totiž opaluje daleko rychleji a intenzivněji než slunce. Z tohoto důvodu je při návštěvě solária naprostou nutností požívat solární kosmetiku, tedy kosmetiku určenou speciálně pro opalování v soláriu a ne na slunci. Jedině solární kosmetika vám při opalování v soláriu zajistí náležitou ochranu a regeneraci a vy se tak nebudete muset obávat o zdraví své pokožky. Samozřejmě i zde platí „všeho s mírou“ – ani ta sebelepší solární kosmetika vás neochrání, pokud budete solárium navštěvovat příliš často, nebo v něm budete pobývat příliš dlouho.

Jakou kosmetiku používat při opalování v soláriu?

Pokud se chodíte opalovat do solária, určitě používejte solární kosmetiku určenou speciálně pro tyto účely. Solární kosmetiku je možné roztřídit na více kategorií. Tyto kategorie obsahují jak kosmetiku určenou přímo pro proces opalování v soláriu, tak regenerační a hydratační přípravky po opalování v soláriu:

  • Solární kosmetika pro neopálenou kůži
  • Solární kosmetika urychlující opálení
  • Solární kosmetika podporující dlouhotrvající opálení
  • Solární kosmetika pro zesílení opálení
  • Regenerační solární kosmetika po opalování

Jak dlouho má trvat opalování v soláriu?

Jak dlouho být v soláriu? To záleží na mnoha faktorech. Především na tom, jaký máte fototyp pokožky, zda se jedná o vaši první návštěvu solária, nebo je vaše pokožka na solárium již navyklá a v neposlední řadě také na tom, jak silný je stroj, který hodláte použít (zde platí, že úplní „začátečníci“ by měli logicky používat nejslabší možné solárium a postupně přecházet na stroje silnější). Když přijdete do solária, určitě si nechte poradit od kvalifikovaného personálu. Pokud** solárium** ještě neznáte a říkáte si „pár minut sem, pár minut tam, trošku času navíc mi určitě neuškodí a alespoň budu mít krásné opálení rychleji“, nestačíte se pak divit, jak snadno a rychle vás solárium spálí, pokud v něm zůstanete byť jen o chvíli déle. Dobu opalování v soláriu proto raději vždy konzultujte s proškolenou profesionální obsluhou a obdržené rady dodržujte! Oči v soláriu vždy chraňte speciálními ochrannými brýlemi nebo klapkami, které vám v soláriu zapůjčí, popřípadě si můžete pořídit vlastní.

Jak často solárium navštěvovat?

Pokožka, která bývá opalována v soláriu, je přijímáním velmi intenzivního záření UVA paprsků velmi namáhána, poškozována a vysušována. Proto potřebuje dostatek času na regeneraci. Do solária byste proto neměli chodit častěji než jedenkrát týdně. Je potřeba vědět také to, že opalování ze solária není vhodné kombinovat s opalováním sluncem. Proto v létě do solária raději nechoďte.

Druhy solárií

Existují tři základní typy solárií:

  • Horizontální solária – v horizontálním soláriu člověk leží. Díky tomu je možné spojit opalování s relaxací doprovázenou poslechem příjemné hudby.
  • Vertikální solária – ve vertikálním soláriu je nutné stát. Výhodou vertikálních solárií je vyšší hygieničnost než v soláriích horizontálních a také rovnoměrnější a přirozeněji vypadající opálení. Další výhodou vertikálního solária je to, že se v něm můžete hýbat, což se také doporučuje – pokožka se totiž prokrví a snáze se pak opálí, než když jen ležíte.
  • Výbojková solária – výbojková solária neobsahují trubice jako klasická solária ale výbojky. Výbojky pracují intenzivněji, takže opalují rychleji. To s sebou ovšem nese také větší riziko spálení, proto jsou výbojková solária jakožto „silnější stroje“ vhodná pro ty z vás, kteří máte odolnější pokožku a která je navíc již dostatečně opálená ze slabších solárií.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7269 (magazinostrava.cz#32)


Přidat komentář